آموزش لغات 504

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع آموزش لغات 504 بپردازیم. امروزه در تمام سنین نیاز به یادگیری انگلیسی بیش از پیش احساس می شود. اگر در اینترنت جستوجو کنید خواهید دید که روش های مختلفی برای یادگیری زبان به شما پیشنهاد می شود.

خیلی از افراد به این دلیل به کلاس نمی روند که آن قدر کلاس هایی با متد مختلف را امتحان کرده و نیمه کاره رهایش کرده اند دیگر امیدی به فراگیری زبان انگلیسی را ندارند و این ذهنیت اشتباه در آنان به وجود آمده که طلسم شده اند و تا آخر عمر قرار نیست انگلیسی را یاد بگیرند.

آموزش لغات 504
آموزش لغات 504

سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند :

  1. زبان انگلیسی را چطور باید فرا گرفت
  2. بهترین راه برای شروع آموزش زبان کدامند
  3. نحوه یادگیری لغات 504
  4. برای فراموش نشدن لغات باید چه کار کرد
آموزش لغات 504
آموزش لغات 504

زبان انگلیسی را چطور باید فرا گرفت :

اولین و مهم ترین موضوعی که باید به آن دقت کرد این است که برای خود باید روشن کنیم ، قصدمان از فراگیری زبان انگلیسی چیست ؟ چون روش یادگیری برای شخصی که قصد دارد در آزمون های تافل شرکت کند بسیار متفاوت است از کسی که انتظارش از یاد گیری زبان انگلیسی فقط توانایی روان خواندن مقاله ها و کتاب های انگلیسی است.

برای موفقیت در آزمون تافل فرد باید تمام مهارت های زبانی اعم ازReading ، Writing ، Speaking ، Listening را فرا گرفته باشد اما فردی که قصد روان خوانی را دارد باید روی مهارت خواندن کار کند که لازمه آن آشنایی با گرامر زبان انگلیسی و بالا بردن دامنه لغات است.

بهترین راه برای شروع آموزش زبان کدامند :

افرادی که هیچ پیش زمینه ای از زبان ندارند و یا ذهنیت بسیار کمی را از این زبان بین المللی دارا می باشند ، برای یافتن تسلط نسبی هیچ چاره ای جز تقویت دایره لغات واژگان انگلیسی را ندارند.

اما یک مشکلی که وجود دارد این است که زبان انگلیسی با صدها هزار لغت جزو گسترده ترین زبان هاست و این کاری بسیار مشکل و زمان بر است که بتوان تمام لغات یا بخش اعظم آن را به ذهن سپرد. اما باید بدانید که در زبان انگلیسی هم مثل تمام زبان های دنیا تعداد بیشماری کلمات تکراری وجود دارد مثلا یک فرد را در نظر بگیرید

در طول یک روز ممکن است از چند صد کلمه تکراری استفاده کند اگر در زبان انگلیسی هم دقت کنید وضع به همین منوال است و اگر یک شهروند معمولی را مد نظر بگیرید خواهید دید که در دایره واژگان او ، طی مدت زمان یک سال 1000 لغت پر تکرار و تعدادی اصطلاحات موردی و تخصصی وجود دارد . پس این نکته حائز اهمیت است که شما برای شروع یادگیری کافیست این 1000 لغت را یاد بگیرید تا بتوانید به صورت مطمئنی زیر ساخت زبانتان را بسازید .

بهترین راه برای شروع آموزش زبان کدامند :
بهترین راه برای شروع آموزش زبان کدامند :

نحوه یادگیری لغات 504 :

لغت های 504 عموما در خیلی از کتاب ها و مقالات انگلیسی وجود دارند و عمدتا لغاتی هستند که در کتاب ها وقتی با آن ها روبرو می گردید متوقف شده و نا امید می شوید. این 504 لغت به همراه مترادف هایشان همان 1000 کلمه پر تکرار و کلیدی در زبان انگلیسی اند. کتاب 504 ، دارای 42 درس است که فراگیر باید هر 2 روز یکی از درس های آن را حفظ کند.

هر درس دارای 12 لغت است که با مترادف هایش 24 لغت می شود اما اگر شخصی توانایی حفظ کردن 12 لغت را در یک روز ندارد و برایش دشوار است می تواند به هر میزان که مغز وی توانایی حفظ کردن لغات را دارد آن را کم کند و رفته رفته بعد از این که به خواندن و حفظ آن عادت کرد و ذهنش درگیر لغات شد تا هر اندازه که میتواند آن را افزایش داده و به حد معمول آن یعنی هر دو روز یک درس برساند.

نحوه یادگیری لغات 504 :
نحوه یادگیری لغات 504 :

یادگیری لغات در جمله

معمولا مدرسان می گویند برای فراگیری زبان ، لغات را باید در جمله یاد گرفت ، این موضوع درست است اما ما می خواهیم روش اضطراری امتحان شده خود را به شما آموزش دهیم. در این روش از درس اول تا پنجم فقط لغات و مترادف هایشان را حفظ می کنید و آنقدر این کار را ادامه می دهید تا ملکه ذهنتان شوند به نحوی که اگر کلمه ای را دیدید فورا معنا و مترادف آن را به یاد آورید.

تا زمانی که درس پنجم را به اتمام برسانید شما 120 لغت را حفظ کرده اید و برای شروع ششمین درس نحوه یادگیری کمی متفاوت می شود. در این درس طبق روال سابق حفظ لغات ادامه دارد اما علاوه بر آن باید یک عقب گرد بزنید و به درس اول بازگردید ، جملاتی که در مورد هر درس نوشته شده را بخوانید.

این بازگشت به عقب باعث مرور دوباره لغات شده و دلیلی می شود تا بعد از مدتی لغتی را فراموش نکنید. در این مراحل این امکان وجود دارد که فرد در خواندن جملات بسیار ضعیف و کند عمل کنید اما این موضوع جای نگرانی ندارد خیلی از افراد این مشکل را در تلفظ یک سری لغات در زبان فارسی هم دارند چه برسد به زبان انگلیسی.

برای فراموش نشدن لغات باید چه کار کرد :

بهتر آن است هر لغتی را که حفظ کردید روز بعد با صرف زمانی کوتاه آن را مرور کنید . این مرور می تواند به این صورت باشد که اگر لغتی را در 1 مرداد حفظ کردید روز بعد یعنی 2 مرداد آن را مرور کنید سپس 4 مرداد باز آن رابخوانید بعد 8 مرداد و سپس 16 مرداد و این روند را تا مدتی ادامه دهید که کاملا ملکه ذهنتان شود.

بعد از اتمام این مدت زمان و آموزش لغات ، تا حدودی با ساختار کلام هم آشنا شده اید و میتوانید برای یادگیری بیشتر و تکمیل زبان انگلیسی به سراغ گرامر و مکالمه انگلیسی هم بروید. اتمام این نوع از آموزش حتی اگر مدت زمان زیادی طول بکشد اعتماد به نفس شما را برای ادامه فراگیری زبان تا حد زیادی افزایش می دهد.

در نگاهی کلی این موضوع را نباید فراموش کرد که افراد در کودکی خود زمانی که سعی در یادگیری زبان مادری داشتند در تلفظ هرچند اشتباه کلمات توقف نمی کردند که اگر با اشتباه برای هر کلمه نا امید می شدند هیچ وقت نمی توانستند زبان مادری را یاد بگیرند با توجه به این موضوع به این نتیجه می رسیم که اگر در خواندن کلمه یا جملات ، اشتباهی داشتید فراگیری زبان انگلیسی را کنار نگذارید .

از اینکه تا انتهای مقاله آموزش لغات 504 ما را همراهی کردید متشکریم

No votes yet.
Please wait...