آموزش 504 واژه ضروری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع آموزش 504 واژه ضروری بپردازیم . زبان انگلیسی جزو یکی از پر طرفدار ترین زبان هاست که با سرعت در حال تبدیل به زبان استاندارد جهانی است .

زبان انگلیسی را می توان یک پل ارتباطی بین مردم دانست . آموزش زبان انگلیسی به روش 504 واژه ضروری علاوه بر ایران در کشورهای دیگر نیز طرفداران بسیار زیادی دارد و جزو کتاب هایی است که تعداد دفعات زیادی چاپ و به فروش رسیده است.

سوالات متعددی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند :

  1. اهمیت خواندن آموزش 504 واژه ضروری
  2. دوره های یادگیری آموزش 504 واژه ضروری مناسب چه کسانی است
  3. از چه تکنیکی باید برای یادگیری سریع استفاده کرد
  4. نحوه برنامه ریزی صحیح برای خواندن و مرور آن
آموزش 504 واژه ضروری
آموزش 504 واژه ضروری

اهمیت خواندن آموزش 504 واژه ضروری :

آموزش 504 واژه ضروری یکی از پر فروش ترین منابع آموزش انگلیسی است که به دست موسسات معتبر و دانشگاه های برتر تایید شده و به زبان آموزان توصیه می شود . در این کتاب کاربردی ترین لغات انگلیسی به همراه مترادف و معنی جمع آوری شده است. اگر به صورت درست و اصولی از آن استفاده شود برای گسترش واژگان و تقویت آن در افراد به گونه بسیار زیادی موثر خواهد بود.

اهمیت خواندن آموزش 504 واژه ضروری :
اهمیت خواندن آموزش 504 واژه ضروری :

این کتاب لغاتی که در کتاب ها ، مقالات ، فیلم ها ، مطبوعات و … بسیار پر کاربرد هستند را جمع آوری کرده و به شما آموزش می دهد ، این کتاب جزو یکی از منابع آزمون های زبان در کنکور دکترا و کارشناسی ارشد و آزمون های دیگری چون تافل و آیلتس است . برای شروع یادگیری یک زبان ابتدا باید کلمات آن را فرا گرفت سپس به سمت گرامر و دیگر مهارت ها رفت چون بدون لغات یادگیری بقیه مهارت ها بسیار دشوار است .

دوره های یادگیری آموزش 504 واژه ضروری مناسب چه کسانی است :

با توجه به این که روند جذب شدن افراد به زبان انگلیسی رو به افزایش است این دوره آموزشی می تواند مناسب افراد متعددی باشد از جمله :

  • داوطلبان کنکور به خصوص رشته های انگلیسی
  • همه کسانی که قصد فراگیری زبان را در سطح متوسطه به بالا دارند
  • دانش آموزان تمامی رشته ها در پایه دبیرستان
  • کسانی که قصد تقویت زبان عمومی را دارند
  • برای کسانی که قصد تقویت مهارت های چهارگانه را دارند
  • داوطلبان آزمون های بین الملی مانند تافل ، آیلتس ، تولیمو و …
دوره های یادگیری آموزش 504 واژه ضروری مناسب چه کسانی است :
دوره های یادگیری آموزش 504 واژه ضروری مناسب چه کسانی است :

از چه تکنیکی باید برای یادگیری سریع استفاده کرد :

برای زودتر یادگرفتن 504 واژه ضروری بهتر است از رمز گذاری در واژه ها استفاده کنید . این شیوه باعث می شود کلمات مانند یک لغت فارسی در ذهن شما بمانند و حتی قسمتی از زبان مادری شما می شوند.

شاید باور نکنید که به چه راحتی در این روش می توانید کلمات و مترادف هایشان را به ذهن بسپارید در این روش سرعت به خاطر سپاری و یادگیری بسیار بالاست و مهم ترین برتری آن نسبت به دیگر روش ها ماندگاری و دوام بسیار زیاد کلمات در ذهن است و به نحو برق آسایی با دیدن کلمه می توان معنای آن را به یاد آورد حتی اگر سال ها پیش این کلمه را یاد گرفته باشید.

این کتاب را افراد مختلف باید بسته به نیاز و توانایی خود بخوانند مثلا دانش آموزان می توانند مدت زمان یادگیری را بیشتر کرده و طی یک سال آن را به اتمام برسانند که اگر بخواهیم با این شیوه حساب کنیم به مدت 42 هفته و در هر هفته 12 کلمه را باید به ذهن بسپارند.

این کتاب 504 لغت پر کاربرد و پر تکرار را در زبان انگلیسی گرد آوری کرده به همین دلیل اگر از آن استفاده کنید پس از به اتمام رسیدن آن 76 % متن های عمومی این زبان را متوجه می شوید.

می توانید برای جستوجو در اینترنت از متن هایی که به زبان انگلیسی هستند بهره ببرید ، دیالوگ های فیلم ها را در زبان انگلیسی متوجه می شوید ، درصد زبانتان در آزمون ها به نحو چشم گیری افزایش پیدا می کند و در نهایت به یادگیری هر چه بیشتر این زبان علاقه مند تر می شوید و بستر آن را نیز با خواندن کلمات فراهم کرده اید .

نحوه برنامه ریزی صحیح برای خواندن و مرور آن :

برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است این کتاب را در یک برنامه زمانی مشخص خواند ، اگر روزانه 2 ساعت برای آن وقت می گذارید بهتر است یک تایم ثابت برای خواندن در نظر بگیریدبه عنوان مثال چنانچه کتاب را ساعت 5 تا 7 غروب خواندید روز های بعد هم در همین ساعت شروع به خواندن کنید .

برای خواندن بهتر است هر تایمی که سر حال هستید را انتخاب و متعهد شوید در آن تایم شروع به خواندن کنید . اگر گرفتاریتان زیاد است می توانید در راه برگشت ، پشت چراغ قرمز یا تمام زمان های مرده تان آن را بخوانید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که کل کتاب 42 درس است ، با توجه به سرعت عمل شما در یادگیری می توانید درس را خوانده سپس به سمت مرور درس های گذشته بروید .

برای مرور درس ها این شما هستید که بهتر از هر کسی می دانید در طی چه بازه زمانی باید درس ها را مرور کنید اما با این حال ما به شما پیشنهاد می کنیم از تکنیک یک روز سه روز ده روز استفاده کنید

در این تکنیک روز بعد از خواندن درس یک بار کلمات را مرور کرده و دومین مرور را سه روز بعد انجام دهید و سومین مرور را به 10 روز بعد موکول کنید اگر در سومین مرور کلمه ای بود که شما آن را فراموش کرده یودید بهتر است زیر آن خط بکشید تا حین مرور چهارم بیشتر حواستان به این لغت باشد و تمام کلمات ملکه ذهنتان شوند .

نحوه برنامه ریزی صحیح برای خواندن و مرور آن :
نحوه برنامه ریزی صحیح برای خواندن و مرور آن :

نتیجه گیری  

در نگاهی کلی به این نتیجه می رسیم که یادگیری زبان انگلیسی نه تنها باعث افزایش اعتماد بنفس می شود و احساس رضایت فرد را از خود بیشتر می کند بلکه باعث افزایش قدرت یادگیری می شود و کاهش احتمال بروز آلزایمر و پیر ذهنی را در فرد به وجود می آورد .

No votes yet.
Please wait...