آموزش504 واژه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

کتاب آموزش504 واژه یکی از بهترین مراجع برای یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی است. لغات این کتاب در درس‌های جداگانه دسته‌بندی‌ شده‌اند. لغات موجود در این کتاب از پرکاربردترین لغات زبان انگلیسی هستند که برای دانشجویان، دانش آموزان، محققین و علاقه‌مندان به زبان انگلیسی بسیاری کاربردی هستند.

در این مقاله به سؤالات رایج در زمینه‌ی یادگیری زبان انگلیسی و واژگان آن پاسخ می‌دهیم:

چرا یادگیری واژگان انگلیسی مهم است؟

آیا برای یادگیری زبان انگلیسی تنها باید به آموزشگاه‌های زبان مراجعه کرد؟

چگونه به لغات پرکاربرد در زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنیم؟

بهترین روش برای به خاطر سپردن لغات انگلیسی چیست؟

آموزش504 واژه
آموزش504 واژه

چرا یادگیری واژگان انگلیسی مهم است؟

در این زمان دیگر اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. زبان انگلیسی رایج‌ترین زبانی است؛به طوری که در همه‌جای دنیا افراد زیادی زندگی می‌کنند که زبان اول یا دوم آن‌ها، انگلیسی است. مهم نیست که در چه سنی و چه موقعیتی قرار دارید. همه‌ی افراد بارها و بارها در زندگی روزمره‌ی خود با موقعیت‌هایی روبرو می‌شوند که در آن نیازمند آشنایی با زبان انگلیسی هستند.

زمانی که کامپیوتر خود را روشن می‌کنید، با پیغام‌ها و تنظیماتی به زبان انگلیسی مواجه می‌شوید. هنگامی که در اینترنت به جستجوی مطلبی می‌پردازید، بارها به متون انگلیسی برخورد می‌کنید.

برای انجام تکالیف و یا تحقیقات دانشگاهی خود به منابع و مقاله‌های hنگلیسی‌زبان نیازمند هستید. اگر قصد توسعه ‌یک کسب‌وکار خود را دارید، باید بتواند در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، مطالب و پست‌های پیرامون کسب‌وکار خود را به زبان انگلیسی به اشتراک بگذارید.

هنگامی که برای یک آگهی استخدام مراجعه می‌کنید، معمولاً یکی از شروط اصلی استخدام، آشنایی و یا تسلط به زبان انگلیسی است.

با این اوصاف می‌توان گفت که همه‌ی ما به اهمیت و نقش پررنگ زبان انگلیسی در زندگی خود واقف هستیم. بنابراین تا زمانی که نیاز به یادگیری این زبان وجود دارد، باید بدون توجه به سن و سال، اراده‌ی به یادگیری آن  نیز در ما وجود داشته باشد.

آیا برای یادگیری زبان انگلیسی تنها باید به آموزشگاه‌های زبان مراجعه کرد؟

با آنکه شرکت در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی یک روش منظم و مفید محسوب می‌شود، اما همیشه راه‌هایی وجود دارد که با صرف هزینه‌ی کمتر و با روش خودتان به یادگیری زبان بپردازید. در واقع اپلیکیشن ها، سایت‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل و اوقات فراغت خود استفاده کنید.

صفحات مختلفی نیز در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام وجود دارند، که با تولید فیلم‌های آموزشی و یا عکس‌های مختلف، به آموزش زبان انگلیسی به صورت روزانه می‌پردازند.

همچنین می‌توانید از سریال، فیلم‌های سینمایی و یا انیمیشن‌های انگلیسی ‌زبان نیز برای یادگیری بهترِ مکالمات و تلفظ کلمات استفاده کنید. شاید یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی در منزل، استفاده از همین روش اخیر باشد.

آیا برای یادگیری زبان انگلیسی تنها باید به آموزشگاه‌های زبان مراجعه کرد؟
آیا برای یادگیری زبان انگلیسی تنها باید به آموزشگاه‌های زبان مراجعه کرد؟

چگونه به لغات پرکاربرد در زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنیم؟

با جستجو در اینترنت می‌توانید نام کتاب‌ها و یا سایت‌های مختلفی را پیدا کنید که واژگان پرکاربرد زبان انگلیسی را در یکجا جمع‌آوری کرده‌اند. این واژگان، همان کلماتی هستند که به صورت پرتکرار در مکالمات روزمره و یا متون مختلف انگلیسی به کار می‌روند. بنابراین اولین قدم در یادگیری زبان انگلیسی، آشنایی با این لغات است.

چگونه به لغات پرکاربرد در زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنیم؟
چگونه به لغات پرکاربرد در زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنیم؟

معمولاً منابع مختلف تعداد مشخصی از این لغات را جمع‌آوری کرده‌اند. بهتر است که حداقل از یادگیری 500 واژه‌ی پرکاربرد شروع کنید. کتاب یا فلش کارت مربوط به این کلمات را می‌توانید خریداری کرده و همیشه به همراه خود داشته باشید. معمولاً این کتاب‌ها و یا فلش کارت‌ها، واژگان مختلف را در درس‌های جداگانه دسته‌بندی کرده‌اند. سعی کنید که در هر روز یک درس از این منابع را فرابگیرید.

بهترین روش برای به خاطر سپردن لغات انگلیسی چیست؟

به خاطر داشته باشید که همواره واژگان زبان انگلیسی را در جملات کاربردی یاد بگیرید. در کتاب‌هایی که واژگان پرکاربرد را جمع‌آوری کرده‌اند نیز حتماً باید برای هر واژه یک یا چند جمله‌ی کاربردی وجود داشته باشد تا با به خاطر سپردن آن بتوانید کاربرد واژگان در جملات را به خوبی یاد بگیرید.

اگر می‌توانید خودتان نیز سعی کنید که کلمه‌ی مورد نظر را در یک جمله به کار ببرید. حتی هنگامی که در حال انجام کارهای روزمره مانند آشپزی و یا رانندگی هستید، می‌توانید سعی کنید کلماتی که اخیراً یاد گرفته‌اید را در جملات مختلف به کار ببرید. این روش مزیت‌های زیادی دارد. از جمله اینکه علاوه بر یادگیری واژگان و دستورات گرامری، می‌توانید مهارت های گفتگوی خود را نیز تا حد زیادی افزایش دهید.

مثال

در اوقات فراغت خود، سعی کنید که افکارتان را به زبان انگلیسی درآورید. به‌ عنوان‌ مثال اگردر حال اندیشیدن به غروب آفتاب هستید، سعی کنید که در ذهنتان تصویر مربوط به غروب آفتاب را به زبان انگلیسی توصیف کنید.

اگر در حال آشپزی هستید سعی کنید کارهایی که انجام می‌دهید را به زبان انگلیسی برای مخاطبان فرضی خود توضیح دهید. این کار باعث می‌شود که خود را در موقعیت‌های مختلف قرار داده و ذهنتان را وادار به فکر کردن و یادگیری در این زمینه کنید. در واقع مهم نیست که چه قدر دایره‌ی واژگان شما غنی باشد، شما باید قادر باشید که این واژگان را در جملات مختلف به کار بگیرید.

و آخرین روش نیز این است که هنگامی که یک واژه‌ی انگلیسی را فرا می‌گیرید، تلاش کنید در ذهن خود معادل‌های مختلف آن را در زبان فارسی به خاطر بیاورید.

در واقع این روش یکی از مؤثرترین روش‌های به خاطر سپردن واژگان است. در این روش شما تصویر یا روایتی که از شنیدن یک لغت به ذهن شما خطور کرده را در ذهن خود مرور می‌کنید. تصویرسازی برای لغات باعث می‌شود که آن‌ها را برای مدت‌های طولانی در ذهن خود نگه دارید.

بنابراین تلاش کنید که در هنگام یادگیری هر واژه، معادل‌های آن را در زبان فارسی پیدا کرده و ببینید که آن‌ها شما را به یاد چه داستان و یا چه تصویری می‌اندازند؟

نتیجه گیری

شما می‌توانید از روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان استفاده کنید. در واقع هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. بهتر است این کار را به نحوی انجام دهید که برای شما لذت ‌بخش باشد. حتی می‌توانید که روش‌های خاص خودتان را نیز ابداع کرده و از آن‌ها استفاده کنید؛ اما به خاطر داشته باشید که حتماًحداقل از یکی از روش‌های بالا برای به خاطر سپردن واژگان جدید استفاده کنید.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

از همراهی شما تا پایان مقاله آموزش504 واژه سپاسگزاریم و امیدواریم از مقاله آموزش504 واژه نهایت استفاده را برده باشید

No votes yet.
Please wait...