لغات پرکاربرد انگلیسی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید، قطعاً به منابع مختلفی برای یافتن لغات پرکاربرد انگلیسی سر زده‌اید. کتاب‌ها، فلش کارت‌ها و منابع مختلف دیجیتالی در این زمینه وجود دارند که گنجینه‌های متفاوتی از لغات پرکاربرد انگلیسی جمع‌آوری کرده‌اند. اما آیا این لغات به ارتقای یادگیری زبان انگلیسی شما کمکی خواهند کرد؟

لغات پرکاربرد انگلیسی
لغات پرکاربرد انگلیسی

در ادامه‌یاین مقاله با ما باشید تا به مهم‌ترین سؤالات موجود در این زمینه پاسخ دهیم:

چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

لغات پرکاربرد انگلیسی به چه لغاتی گفته می‌شود؟

آیا یادگیری لغات انگلیسی به تنهایی می‌تواند کافی باشد؟

بهترین راه برای یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی چیست؟

چه کارهایی در زندگی روزمره می‌توانند به ارتقای زبان انگلیسی کمک کنند؟

 

چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

دلایل زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که باعث شده افراد زیادی در سراسر دنیا این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده و مشغول یادگیری آن باشند. اما اگر شما جزء افرادی هستید که هنوز مطمئن نیستید که باید انگلیسی را یاد بگیرید یا نه، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

حدود یک ششم از جمعیت جهان یعنی حدود 5/1 میلیارد نفر، به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در صورت یادگیری زبان انگلیسی، در هر کشوری از دنیا که باشید، می‌توانید کسی را پیدا کنید که با شما صحبت کرده و ارتباط برقرار کند. شناخت زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که شناختی وسیع از فرهنگ‌های دیگر نقاط دنیا پیدا کنید.

افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، فرصت‌های بهتری برای پیدا کردن شغل خواهند داشت. معمولاً بسیاری از شرکت‌های بزرگ شرط تسلط به زبان انگلیسی را برای استخدام کارمندان خود اعمال می‌کنند.

از سوی دیگر، آشنایی به زبان انگلیسی برای گسترش کسب‌وکار شما نیز بسیار مفید است. با کمی آشنایی با زبان انگلیسی می‌توانید با افراد فعال در حوزه‌ی کاری خود در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید، با کسب‌وکار سایر افراد دنیا آشنا شوید و علم روز دنیا را در کسب‌وکار خود پیاده کنید.

استفاده از مقالات انگلیسی

امروز دیگر تحصیلات دانشگاهی خصوصاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی، نمی‌تواند بدون تسلط بر زبان انگلیسی پیش برد خاصی داشته باشد. گنجینه‌ی وسیعی از مقالات و کتاب‌های انگلیسی در اینترنت وجود دارد که هر دانشجویی باید بتواند با استفاده از آن‌ها دانش و تخصص خود را به‌روز کند.

درصورتی که با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، راحت‌ترمی‌توانید با کامپیوتر و یا اپلیکیشن های موبایل خود کار کنید. با توجه به اینکه مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود در دنیا به زبان انگلیسی طراحی می‌شوند، تسلط نسبی به زبان انگلیسی می‌تواند به ارتقای مهارت‌های کامپیوتری شما کمک شایانی بکند.

یادگیری زبان دوم از پیر شدن مغز جلوگیری می‌کند. کسانی که در معرض آلزایمر و یا زوال مغز قرار دارند می‌توانند با یادگیری زبان انگلیسی، ذهن خود را فعال و شاداب نگه دارند.

یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند در سفرهای خارجی، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارج از کشور و یا برای تسهیل روند مهاجرت بسیار مفید باشد.

استفاده از مقالات انگلیسی
استفاده از مقالات انگلیسی

لغات پرکاربرد انگلیسی به چه لغاتی گفته می‌شود؟

لغات پرکاربرد انگلیسی در واقع به کلماتی گفته می‌شود که در زبان انگلیسی به صورت روزمره در بین مردم انگلیسی ‌زبان، بیشترین کاربرد را دارند. این کلمات توسط متخصصین زبانشناسی با استفاده از روش‌های مختلف، جمع‌آوری شده‌اند. معمولاً در منابع مختلف می‌توانید به 500، 1000 و یا 1500 واژه‌ی پرکاربرد انگلیسی دسترسی پیدا کنید. با اینکه منابع زیادی در این زمینه وجود دارند؛ به ‌طورکلی درصد زیادی از لغات این منابع با یک دیگر اشتراک دارند.

آیا یادگیری لغات انگلیسی به تنهایی می‌تواند کافی باشد؟

مسلماً خیر. یادگیری لغات پرکاربرد انگلیسی قطعاً امری ضروری است اما نمی‌تواند کافی باشد. یادگیری تلفظ دقیق واژگان به همراه نحوه‌ی کاربرد آن‌ها در جملات و موقعیت‌های گوناگون نیز امری حیاتی است. شما باید بتوانید که از دایره‌ی واژگان خود در جملات مختلف استفاده کنید. برای این منظور به یک کتابچه‌ ی کوچک یادگیری گرامر انگلیسی نیاز خواهید داشت.

بهترین راه برای یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی چیست؟

همواره بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که در موقعیت‌هایی قرار بگیرید که افراد مختلف به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اگر این امکان برایتان وجود دارد، در جلسات گفتگوی زبان انگلیسی شرکت کنید. در این جلسات که با مدیریت یک استاد زبان برگزار می‌شوند، یک موضوع متناسب با سطح افراد حاضر انتخاب می‌شود و افراد پیرامون آن موضوع به گفتگو می ‌پردازند. شرکت در این جلسات می‌تواند بیشترین تأثیر را در ارتقای مهارت‌های لسنینگ و اسپیکینگ شما داشته باشد.

اما اگر امکان شرکت در این جلسات را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از تماشای فیلم‌ها و انیمیشن‌های انگلیسی ‌زبان غافل نشوید. تماشای فیلم می‌تواند تأثیر شگرفی بر ارتقای زبان انگلیسی شما داشته باشد.

برای این کار بهتر است ابتدا یک ‌بار فیلم را با زیرنویس فارسی تماشا کرده و معنای دیالوگ‌ها را به خاطر بسپارید. بعدازآن فیلم را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید و تلاش کنید که جملات آن را تکرار کرده و آن‌ها را به خاطر بسپارید.

بهترین راه برای یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی چیست؟
بهترین راه برای یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی چیست؟

چه کارهایی در زندگی روزمره می‌توانند به ارتقای زبان انگلیسی کمک کنند؟

فیلم‌های زبان‌اصلی تماشا کنید.

کتاب‌های داستان انگلیسی را مطالعه کنید.

به وب ‌سایت‌های انگلیسی مراجعه کنید و سعی کنید مطالب آن‌ها را مطالعه کنید.

روزی چند لغت از لغات پرکاربرد زبان را مطالعه کنید و به خاطر بسپارید.

سعی کنید وقایع روزمره و یا خاطرات خود را به زبان انگلیسی بنویسید.

در شبکه ‌های اجتماعی، پیج های انگلیسی ‌زبان را دنبال کنید.

از سایت‌ها و یا اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید.

به آهنگ‌های انگلیسی ‌زبان گوش دهید.

چه کارهایی در زندگی روزمره می‌توانند به ارتقای زبان انگلیسی کمک کنند؟
چه کارهایی در زندگی روزمره می‌توانند به ارتقای زبان انگلیسی کمک کنند؟

نتیجه گیری

در انتها باید متذکر شد که یادگیری زبان انگلیسی یک پروسه‌ی نسبتاً طولانی است که به صبر و پشتکار زیادی نیاز دارد. بهترین کار این است که راهی را برای یادگیری انتخاب کنید که به آن علاقه داشته باشید. به‌عنوان‌مثال تماشای فیلم می‌تواند در عین لذت ‌بخش بودن، جنبه‌ی آموزشی نیز داشته باشد.

بنابراین استفاده از روش‌های خلاقانه می‌تواند شما را برای مدت‌های طولانی در پروسه‌ی آموزش نگه دارد. به خاطر داشته باشید که یادگیری زبان ممکن است در ابتدا کمی دشوار باشد؛ اما هرچه در این مسیر پیشرفت بیشتری پیدا ‌کنید، اشتیاق بیشتری نیز نسبت به یادگیری در شما ایجاد خواهد شد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

امروز همان روزی است که باید زبان انگلیسی را یاد بگیرید. بنابراین آستین‌ها را بالا زده و از همین حالا شروع کنید!

امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع‌شده باشد.

No votes yet.
Please wait...