504 واژه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

در این مقاله به بررسی 504 واژه در زبان انگلیسی می پردازیم.

زبان انگلیسی یکی از زبان هایی است که یادگیری و تسلط بر ان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

تاریخچه زبان انگلیسی؟

اهمیت یادگیری زبان انگلیس؟

زبان رسمی چه کشورهایی انگلیسی است؟

روش های یادگیری لغات 504 واژه کلمه انگلیسی؟

504 واژه
504 واژه

تاریخچه زبان انگلیسی؟

در خصوص تاریخچه این زبان باید به این نکته اشاره کرد که انگلیسی شباهت فوق العاده ای به زبان آلمانی دارد و آن را از زیر شاخه های زبان آلمانی می دانند که در بریتانیا و جنوب شرق اسکاتلند شاهد تکامل این زبان بوده ایم.

زبان انگلیسی را می توان مجموعه ای از زبان های آلمانی فرانسوی یونانی و لاتین دانست به این صورت که نیمی از گرامر و کلمات آن از زبان آلمانی گرفته شده است و نیمی دیگر از زبان های ذکر شده به عنوان وام واژه به کار گرفته شده است.

یکی از دلایل رواج چشمگیر این زبان در جهان این است که در قرن 18 میلادی شاهد قدرت و نفوذ سیاسی اقتصادی و نظامی بریتانیا در جهان بودیم و همین از دلایل مهم پیشرفت این زبان در جهان به حساب می آید. البته نقش قدرت و نفوذ آمریکا در قرن 19 را نمی توان بی تاثیر دانست.

تاریخچه زبان انگلیسی؟
تاریخچه زبان انگلیسی؟

اهمیت یادگیری زبان انگلیس؟

سازمان ملل 6 زبان را به عنوان زبان های بین المللی انتخاب کرده است یکی از ویژگی های زبانی که به عنوان زبان بین المللی انتخاب می شود این است که تعداد افراد زیادی در جهان به ان زبان سخن گویند.

دیگر زبان های بین المللی شامل روسی فرانسوی چینی عربی و اسپانیایی هستند. توانایی صحبت به این زبان بین المللی در همه مراحل زندگی می تواند مفید باشد.

از دیگر ضروریات یادگیری این زبان به این مورد می توان اشاره کرد که با بلد بودن این زبان می توانید در کار و حرفه خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید و حتی با بلد بودن این زبان شما با استفاده از اینترنت می توانید مهارت های جدیدی به دست آورید.

یادگیری این زبان علاوه بر ناثیراتی که در زندگی خود شما دارد بر زندگی کودک شما نیز می تواند بسیار مفید باشد شما با بلد بودن این زبان می توانید بهتر و شایسته تر کودک خود را با تکنولوژی روز دنیا اشنا کنید.

اگر شما در مراحل تحصیل دانشگاهی به سر می برید یادگیری این زبان برای شما بسیار پر اهمیت تر از دیگران است. شما در انجام پروژه های خود حتما به منابع زبان اصلی نیاز دارید که با عدم توانایی در زبان انگلیسی باید هزینه های زیادی را صرف انجام پروژه ای خود کنید.

از دیگر مواردی که باید در نظر بگیرید ای است که دانستن زبان انگلیسی برای داشتن شغلی مناسب ضروری است زیرا در حال حاضر شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از شرکت ها برای ادامه فعالیت های تجاری خود به بازار های بین المللی نیاز دارند و برای این منظور همه ی افراد شرکت باید در زبان انگلیسی سطح مطلوبی داشته باشند.

فواید دانستن زبان انگلیسی

از دیگر فواید دانستن زبان انگلیسی می توان به این مورد اشاره کرد که توانایی صحبت به زبان دوم می تواند از فراموشی جلوگیری کند. با تحقیقات فراوان داشمندان به این نتیجه رسیده اند که یادگیری زبان دوم می تواند فعالیت سلول های خاکستری مغز را تحریک کرده و از زوال عقل در میانسالی جلوگیری کند.

از دیگر مواردی که یادگیری زبان انگلیسی را پر اهمیت کرده می توان به این نکته اشاره کرد که چیزی در حدود %86 از اطلاعات کامپیوتر به زبان انگلیسی است یعنی شما با دانستن این زبان می توانید به مهارت های کامپیوتری خود نیز کمک کنید.

فواید دانستن زبان انگلیسی
فواید دانستن زبان انگلیسی

زبان رسمی چه کشورهایی انگلیسی است؟

در جواب باید گفت که کشورهایی هستند که زبان مادر آن ها انگلیسی است و کشور هایی نیز وجود دارن که زبان رسمی آن ها انگلیسی است. در پایین لیستی تهیه کرده ایم شامل کشور هایی که انگلیسی زبان مادری یا بومی آن است شامل:

ایرلند جنوبی, بریتانیا, نیوزلند, ایلات متحده آمریکا, استرالیا, کانادا در این میان کانادا کمترین در صد از متکلمین به زبان انگلیسی را شامل می شود و ایرلند جنوبی بیشترین درصد را دارد.

اما زبان انگلیسی در حدود 67 کشور به عنوان زبان رسمی شناخته میشود. درباره زبان رسمی باید بگوییم در کشوری زبانی که به عنوان زبان رسمی برگزیده میشود باید همه ی اداره های دولتی با آن زبان مکاتبه داشته باشند.

تعداد کشور هایی که زبان رسمی آن ها انگلیسی است زیاد است (67 کشور) و مجالی برای ذکر نام تک به تک آن ها نیست اما این نکته را در این خصوص بدانید که از همه ی قاره ها کشوری وجود دارد که زبان رسمی آن انگلیسی باشد.

در بسیاری از کشور ها از زبان انلیسی به عنوان زبان دوم یاد می شود و باید گفت که آموزش این زبان ر همه ی کشور ها رواج دارد یکی از دلایل مهم آن این است که کشور هایی مثل آمریکا کانادا انگلستان که زبان رسمی آن های انگلیسی است سهم قابل توجهی در تولید علم دارند به همین دلیل اکثر منابع اصلی در علوم مختلف به این زبان نوشته و چاپ میشود.

لازم به یادآوری است که این منابع به زبان ای محلی نیز ترجمه می شوند اما خواندن و استفاده از منبع اصلی می تواند مفید تر بوده و تاثیرات بسزایی داشته باشد خصوصا در متون ادبی که با ترجه لغات نمی توان به حس و حال شاعر به درستی پی برد.

زبان رسمی چه کشورهایی انگلیسی است؟
زبان رسمی چه کشورهایی انگلیسی است؟

روش های یادگیری زبان انگلیسی؟

مهارت های زبان انگلیسی به 4 دسته تقسیم می شوند.

خواندن, نوشتن, شنیدن, صحبت کردن برای هر تقویت هر یک از این مهارت ها شیوه ای مختلفی به شما ارائه داده می شود به طور مثال برای تقویت مهارت شنیداری خود می توانید به موزیک های زبان اصلی گوش دهید و یا فیلم های بدون دوبله را ببینید.

برای تقویت مهارت خواندن شما می توانید از کتاب ها مجلات و روزنامه ها استفاده کنید برای تقویت مهرت مکالمه خود می توانید به گفتگو با دوستان بپردازید.

در خصوص انتخاب بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی باید این نکته را یادآور شویم که بهترین روش و بهینه ترین روش برای یادگیری زبان روشی است که برای شخصیت شما مناسب است به طور مثال اگر شما با شنیدن موسیقی رابطه خوبی ندارید و به دیدن فیلم علاقه بیشتری دارید این روش را امتحان کنید.

روشی بهینه است که بیشترین تناسب را با شخصیت شما دارد.

روش های یادگیری لغات 504 کلمه انگلیسی؟

یاد گرفتن لغات در زبان انگلیسی از مهمترین کار هاست زیرا بدون کلمات شما قادر به صحبت کردن نیستید. اما روش های یادگیری لغات بسیار مهم است به این دلیل که اگر از روشی نامناسب برای ان استفاده شود علاوه بر این که بازدهی شما کاهش پیدا می کند ممکن است باعث دل سردی شما ازیادگیری زبان انگلیسی شود.

اگر بخواهیم به طور خلاصه استراتژِی های یادگیری لغات را نام ببریم باید به موارد زیر اشاره کنیم. مواردی که در پایین به آن ها اشاره می کنیم حاصل تجربه و تحقیق چند ساله معلمان زبان است.

مورد اول که توجه به آن بسیار ضروری است این است که لغات زبان را به تنهایی و با معنی جدا حفظ نکنید. برای یادگیری لغت بهتر آن است که آن را در جمله به کار گیرید و با توجه بهنقش و معنی که در جمله دارد معنی آن حفظ شود.

از مزیت های این روش می توان به این نکات اشاره کرد که علاوه بر یادگیری بهتر و موثرتر به شما کمک می کند که نحوه به کار گیری لغت در جمله را نیز به درستی متوجه شوید و این از نکات ارزشمند یادگیری زبان به حساب می آید که شما بدانید چه کلمه ای را چطوری در جمله استفاده کنید.

روش های دیگر این است که برای کلمه انگلیسی یک معادل فارسی خود انتخاب کنید. کتاب 504 کلمات مهم در زبان انگلیسی را جمع آوری کرده و به یادگیری این زبان کمک بسزایی می کند.

روش های یادگیری لغات 504 کلمه انگلیسی؟
روش های یادگیری لغات 504 کلمه انگلیسی؟

نتیجه گیری:

با توجه به مطلب فوق اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و روش های کلی آن معرفی شد.

متشکریم که تا پایان مقاله 504 واژه ما را همراهی کردید امیدوارم مطلب 504 واژه برای شما مفید بوده باشد. و نهایت استفاده را از 504 واژه برده باشید

No votes yet.
Please wait...